Komisja chce budowy nowego gminnego przedszkola

Do Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu uczęszcza 125 dzieci w pięciu oddziałach. Fot. Jakub Latusek

Komisja spraw społecznych działająca w rawickiej radzie uznała, że konieczne jest wybudowanie nowego przedszkola. Podała również lokalizację takiego obiektu.

Zdaniem członków komisji nowe przedszkole powinno powstać przy ulicy Mikołajewicza, na terenie, gdzie obecnie znajduje się Przedszkole nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka. To właśnie fatalny stan tego budynku powoduje ową konieczność.

– Budynek przedszkola został wybudowany w 1982 roku, do użytku został oddany 1 września 1985, czyli 34 lata temu – informuje przewodnicząca komisji, Beata Niepiekło-Bąk. – Obecnie cały budynek jest w bardzo złym stanie technicznym, z tego powodu koszty utrzymania obiektu są bardzo wysokie. Ściany budynku pękają i rozszczelniają się , instalacja wodna w piwnicy wymaga natychmiastowego remontu. Ponadto do wymiany nadają się: rynny, okna, schody, nawierzchnia wokół budynku. Elewacja zewnętrzna mimo iż jest co roku łatana, nie zdaje egzaminu, bo wszystko odpada. Dach również jest łatany papą i często przecieka.

Komisja zarekomendowała, aby w miejscu obecnego przedszkola postawić nowy budynek, w którym mieściłoby się zarówno przedszkole, jak i żłobek. Zwróciła się z wnioskiem do burmistrza z prośbą o podjęcie działań zmierzających do realizacji tego przedsięwzięcia, oraz – jeśli to możliwe – o podjęcie starań mających na celu pozyskanie na cel środków zewnętrznych.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*