fot. rawicz.eu

Podczas sesji rawickiej Rady Miejskiej przedstawiono ostateczne wnioski Komisji Rewizyjnej, która badała, czy konkurs na rewitalizację starówki był jasny i czytelny oraz, czy jego wynik nie został wypaczony.

Pytania o konkurs wiceprzewodniczący rady Marek Heinze zadał na sesji 7 listopada. Przekazał wówczas, że z informacji uzyskanej ze strony internetowej wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, które na zlecenie gminy przygotowało konkurs, wynika, że zwycięzca – Roman Rutkowski, jest członkiem zarządu tego stowarzyszenia oraz przewodniczącym kolegium sędziów konkursowych Stowarzyszenia Architektów Polskich.

W związku z tym, rodzą się pytania: Czy przeprowadzony konkurs był w pełni czytelny, rzetelny i przejrzysty? Czy udział w konkursie firmy pana Rutkowskiego nie stoi w sprzeczności z zasadą bezstronności komisji? Czy komisja powinna być sędzią we własnej sprawie? Czy pan burmistrz wiedział, że komisja dopuściła do udziału w konkursie członka zarządu organizatora? – pytał Heinze.

Te pytania rozpętały istną awanturę w Radzie Miejskiej. Sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna, a swoją interpretację do burmistrza wysłał adwokat Tomasz Nowakowski, pełnomocnik stowarzyszenia organizującego konkurs. kl

Cały artykuł w 20. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*