Zarząd Dróg Powiatowych po raz drugi ogłosił przetarg na budowę około 14 km ścieżek rowerowych w gminie Osieczna, Rydzyna i Lipno. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jedyna oferta okazała się za droga. Na tę inwestycję zaplanowano około 7 mln zł, to jest o około 2,5 mln złotych mniej niż złożona w przetargu oferta. Dlatego zadecydowano o jego unieważnieniu i rozpisaniu nowego przetargu. Oferty można składać do 24 maja.

Projekt „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna” to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego oraz gmin Osieczna, Rydzyna i Lipno. Samorządy podpisały umowę partnerską, zgodnie z którą partnerem wiodącym stał się powiat leszczyński. Wartość prac drogowych zaplanowanych na lata 2017-18 oszacowano na około 7 mln zł, z czego dotacja z budżetu Unii Europejskiej ma pokryć 70 proc. kosztów.

W ramach porozumienia w gminie Rydzyna ma powstać około 3,8 km ścieżki wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy gminy. W gminie Osieczna przewidziano budowę 4,1 km ścieżki od dworca kolejowego do zespołu szkół w Kąkolewie, następnie wzdłuż drogi powiatowej od granicy tej miejscowości do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej z przerwą w miejscowości Łoniewo. Natomiast w gminie Lipno ma zostać zbudowanych 5,9 km ścieżki wzdłuż dróg powiatowych od skrzyżowania z krajową „piątką” w Lipnie przez Mórkowo do ul. Dworcowej w Wilkowicach. ds

Cały artykuł w 20. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*