Koncert ,,Wolność” w Pawłowicach (GALERIA)

Pieśni patriotyczne rozbrzmiewały w pięknej scenerii sali kolumnowej w pałacu w Pawłowicach. Mieszkańcy gminy Krzemieniewo i zaproszeni goście wzięli udział w koncercie pt: Wolność. Chór Krzemień i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drobninie oraz big-band pod kierunkiem Wiktora Bąka wykonali najbardziej znane pieśni wojskowe i patriotyczne.

Niepodległość to święto wolnej Polski. Pragniemy podziękować naszym rodakom za walkę o wolność narodu. Dzisiejszy koncert jest im dedykowany – mówił Radosław Sobecki, wójt gminy Krzemieniewo.

Czy można wyobrazić sobie lepszą formę celebrowania i świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – odzyskanie niepodległości? Myślę, że byłoby trudno – pytała podczas uroczystego otwarcia koncertu Monika Glapiak, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Krzemieniewie.

Koncert podzielono na dwie części. Pierwsza składała się z przedstawienia słowno – muzycznego. W drugiej części, artyści zaprosili publiczność do wspólnego śpiewania. W programie koncertu znalazły się znane utwory m. in. “Dnia 1 września”, “Dziś idę walczyć mamo”, “Dziewczyna z granatem”,“Ojczyzno ma”, “Marsz I Brygady”, “Przybyli ułani”, “Rozkwitały pąki białych róż”, “Wojenko, wojenko” i wiele innych.

Koncert był również okazją do podsumowania konkursu plastycznego pt. “Mój lapbook na 11 listopada”. Wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody i gratulacje. Szczególne powody do satysfakcji musieli mieć organizatorzy wieczoru, którym należą się największe słowa uznania. Uczestnicy z zachwytem mówili nie tylko o wspaniałej części artystycznej, ale również miejscu zorganizowania koncertu, czyli pałacu w Pawłowicach. Część artystyczną przygotowali Wiktor Bąk i muzycy, dzieci i młodzież ze szkoły w Drobninie, którą przygotowała nauczycielka muzyki w tej placówce: Elżbieta Cieśla oraz chór Krzemień pod dyrekcją Hanny Markowskiej. Ponad dwugodzinny koncert cieszył się bardzo dużym powodzenie. Sala kolumnowa nie mogła pomieścić wszystkich chętnych. (m.cwojda/fot.mac).