„Konfrontacje” – finał wystawy i nagrody

W ratuszu prezentowano wystawę pokonkursową. Fot. Anna Maćkowiak
W ratuszu prezentowano wystawę pokonkursową. Fot. Anna Maćkowiak

W sobotę (7 XII) w leszczyńskim ratuszu podsumowano kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu literacko-fotograficzno-plastycznego „Konfrontacje”. Od lat jego organizatorem jest Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury.

W dziale literackim nagrodę otrzymała Irena Maria Zborowska z Gostynia za zestaw wierszy: „Jeśli ten ucisk zmaleje”, „Nakryję dla nas do stołu”, „Rozczarowanie”, „Po cichutku”, „Ono, ciało”, „Zmierzchanie” oraz w prozie za opowiadanie „Linoskoczek”.

W gronie osób, które nadesłały na konkurs fotografie, przyznano cztery równorzędne nagrody. Otrzymali je: Aleksandra Karolczak z Gostynia za zestaw „Abstrakcje natury – Pamukkale – Turcja”, Arkadiusz Kulasik z Leszna za zestaw „Sen”, Ewa Gucińska ze Śmigla za pracę: „Światłem malowane” oraz Tomasz Rozenberg z Torunia za pracę zatytułowaną „Szumy, zlepy, szepty”. Z kolei w konkursie fotograficznym trzy równorzędne nagrody otrzymali: Monika Kamińska z Nysy za prace „Incydent” oraz „Lepsze jutro”, Janina Goździewicz z Góry za prace „Oczekiwanie”, „Dziewczynka w kapeluszu II” oraz Elżbieta Pyra z Włocławka za prace „Dokąd” i „Opowieść”.

W galerii leszczyńskiego ratusza można było oglądać w ostatnim czasie wystawę pokonkursową. „Konfrontacje” cieszą się co roku ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zorganizowano już 38. edycję konkursu.

Anna Maćkowiak