Kongresowa statuetka dla liderki

Jolanta Denesiuk ze statuetką Liderki Lubuskiego Samorządu. Fot. Mariusz Kapała GL
Jolanta Denesiuk ze statuetką Liderki Lubuskiego Samorządu. Fot. Mariusz Kapała GL

Jolanta Denesiuk, przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego, podczas XI Lubuskiego Kongresu Kobiet otrzymała statuetkę „Liderka Lubuskiego Samorządu”. W ten sposób marszałek Elżbieta Anna Polak postanowiła wyróżnić kilka Lubuszanek, które zasłużyły się w rozwoju samorządności w regionie.

Jolanta Denesiuk jest znana przede wszystkim jako przedsiębiorca. Od lat prowadzi restaurację w Szlichtyngowej. Od dwunastu lat działa też w samorządzie, a od 2010 roku jest radną powiatu wschowskiego. W tej kadencji pełni funkcję przewodniczącej rady powiatowej.

Charyzmatyczna, wyrazista i nieszablonowa postać. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników potrafi serdecznie ugościć naprawdę wyśmienitym jedzeniem, bo jest zwolenniczką starej maksymy: „Przez żołądek do serca”.

Pomoc dla innych

W naszym regionie znana jest także z działalności społecznej. Od lat sprowadza z Holandii wózki inwalidzkie oraz specjalistyczne łóżka dla osób niepełnosprawnych i przekazuje je bezpłatnie.

– Byłam bardzo zaskoczona tym wyróżnieniem i przyznam, że sprawiło mi ono ogromną przyjemność. Na co dzień jestem osobą bardzo zapracowaną, akurat moja firma realizowała cztery duże zlecenia, więc na galę wpadłam, odebrałam statuetkę i pędziłam dalej – mówi Jolanta Denesiuk.

Szacunek dla ludzi

Jej sposób na sukces zawodowy i samorządowy?

– Mieć szacunek dla ludzi, szczególnie starszych. Ludzie „starego portfela” są doświadczeni życiowo i wielu cennych lekcji mogą nam udzielić. Natomiast w samorządzie lubię załatwiać wszystko ugodowo i elegancko – podsumowuje laureatka.

Karolina Bodzińska