W sobotę odbędzie się ostatnia, 15 seria spotkań rundy jesiennej piłkarskiej IV ligi. Czekają nas między innymi podwójne derby, które odbędą się w Racocie oraz Rawiczu.

Ta poprzednia kolejka okazała się fatalna w wykonaniu naszych drużyn, które nie zdobyły żadnego punktu. W sobotę wiemy, że tak już nie będzie, bo już we wspomnianych derbach ktoś te punkty będzie musiał podnieść z boiska.

Do Racotu przyjedzie jeszcze niedawny lider – Stainer Polonia 1912 Leszno. Leszczynianie złapali jednak zadyszkę. Najpierw był remis z Białym Orłem Koźmin, a ostatnio dotkliwa porażka na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, dodajmy w kiepskim stylu. Jeśli Polonia się nie przebudzi, to może mieć kłopoty w Racocie, pomimo, że oba zespoły dzieli przepaść punktowa.

Inne derby odbędą się w Rawiczu, gdzie zawodząca Rawia Rawag podejmować będzie Obrę 1912 Kościan. Rawiczanie są chyba póki co największym rozczarowaniem ligi. Skład na papierze jest, ale wyników brak. Nie podejmiemy się jednak typowania wyniku, bo w derbach wszystko może się wydarzyć.

Ponadto zamykająca ligową tabelę Kania Gostyń zagra na własnym boisku z Victorią Ostrzeszów, a Korona Piaski na boisku w Czarnymlesie zmierzy się z Odolanovią Odolanów. Trudno w tych spotkaniach być optymistą, bo oba zespoły mocno ,,dołują”. Liczymy jednak, że pokażą sportową złość i przynajmniej powalczą. Każdy punkt będzie w tym przypadku sukcesem. Dodajmy jeszcze, że wszystkie spotkania rozpoczną się w sobotę o 14.00. Wyjątkiem będzie mecz w Czarnymlesie, który rozpocznie się kwadrans później.

Dodajmy, że jeśli aura dopisze to piłkarze IV ligi rozegrają jeszcze jesienią dwie kolejki awansem z rundy wiosennej, które wstępnie zaplanowano na 11 i 18 listopada. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*