Na koniec porażka z Energetykiem Poznań

Porażką 2:3 z Energetykiem Poznań zakończyli sezon siatkarze UKS 9 Leszno. Stawką spotkania rozegranego w hali Gimnazjum nr. 9 było 5 miejsce w III lidze.

Dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando gospodarzy, którzy nie pozwolili na zbyt wiele rywalowi.

Sytuacja zaczęła się zmieniać od trzeciego seta, w którym do dłuższej przerwie spowodowanej chorobą pojawił się Adrian Szulc. Trener Jarosław Borowski stopniowo wprowadzał na parkiet zmienników. Ten fakt wykorzystali goście. Rywal wygrał na przewagi (27:25) i było już tylko 2:1.

W IV partii długo trwała wyrównana walka, ale w najważniejszych momentach Eneregtyk pokazał swoją wyższość. Mieliśmy więc tie-breaka. Ten przyniósł ogromne emocje, a wszystko zakończyło się znów walką na przewagi, wygraną przez gości 23:21 i końcową wygraną zespołu ze stolicy Wielkopolski 3:2.

UKS 9 Leszno – Energetyk Poznań 2:3 (25:20, 25:18, 25:27, 19:25, 21:23). (andre/fot.archiwum).