Konserwatyzm nie jest zły, przekonuje Mateusz Rosik

Fot. Archiwum Rosik

Od lutego, dyrektorem biura poselskiego PiS w Lesznie jest Mateusz Rosik. Zastąpił Sławomira Szczota, który rozpoczął pracę w miejskiej spółce.

Najważniejsza dla mnie jest rodzina, jestem dumny z swojej żony Ewy oraz z naszych córek – mówi Mateusz Rosik, dyrektor biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Lesznie – Starsza z dziewczynek Julia ma 5 lat a Magda jest o rok młodsza.

Mateusz i Ewa Rosik pomimo swojego młodego wieku, znają się od lat. Poznali się w Technikum Rolniczo-Budowlanym w Lesznie. Podczas rozmowy zgodnie przyznają, że „na poważnie” zaczęli się spotykać od klasowych połowinek.

Na Mateusza zwróciłam uwagę w pierwszej klasie. Wszystkim się interesował, angażował się w sprawy klasowe i szkolne. Było go zawsze pełno – śmieje się Ewa Rosik. – Pamiętam, że miałam osobiste problemy. Zaproponował pomoc i wspólnie staraliśmy się je rozwiązać. Podczas naszych rozmów zauważyłam, że wiele nas łączy. Tak „na poważnie”, jesteśmy razem od naszych połowinek.

A pobraliśmy się sześć lat temu, po roku urodziła się nasza pierwsza córeczka.

Po zdanej maturze pan Mateusz wybrał studia logistyczne w Poznaniu. Zaczął też pracę w jednej z większych firm w Lesznie.

– Od dwóch lat pracuję w fundacji Pro-Prawo do Życia. Prowadzę w niej szkolenia i wykłady, podczas których staram się przekonać swoich słuchaczy, że aborcja jest złem. Każdy ma prawo do życia, a zwłaszcza dzieci nienarodzone – przekonuje Rosik – Podczas swoich wykładów opowiadam również o zagrożeniach i niebezpieczeństwach propagowanych w ideologii gender.

W zeszłym roku w Lesznie zorganizował wystawę antyaborcyjną pt. „Wybierz Życie”. Przedstawiała ona na dużych planszach fotografie usuniętych w wyniku aborcji ludzkich płodów zestawione m.in. z zdjęciami ofiar wojennych.

Uważam, że wystawa jest drastyczna, ponieważ pokazuje śmierć niewinnych ludzi – przekonuje Mateusz Rosik.

Leszczyńskie działania pro-live zauważył poseł Jan Dziedziczak, który zaproponował panu Mateuszowi start w wyborach do samorządu, reprezentował w nich ruchy pro-live. Ustalono, że będzie startował z szóstego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. ds

Cały artykuł w 23. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*