Kontrowersyjna dyscyplinarka

Fot. arch

Najpierw Prokuratura Rejonowa w Kościanie umorzyła postępowanie prowadzone wobec Bogumiły Bąkowskiej, byłej dyrektorki krzywińskiej biblioteki, która została dyscyplinarnie zwolniona. Natomiast kilka dni temu również Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza o jej zwolnieniu dyscyplinarnym. Żadna z tych decyzji nie jest jednak prawomocna, bo burmistrz Jacek Nowak złożył od nich odwołanie.

Była dyrektorka, która w krzywińskiej bibliotece przepracowała prawie 37 lat, a kierowała nią przez ćwierć wieku, straciła swoje stanowisko w styczniu tego roku. Burmistrz Nowak zarzucił jej m.in. ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych oraz fałszowanie statystyk i sprawozdań. Bogumiła Bąkowska od początku się z tym nie zgadza i uważa się za osobę poszkodowaną. Podkreśla, że wyrokiem WSA nie jest zaskoczona, bo do tej pory nie wie, za co naprawdę została zwolniona. mach

1 KOMENTARZ

  1. No ładnie. To Sąd i Prokuratura odrzuca zarzuty burmistrza i on ma jeszcze czelność takie głupoty pisać w tej urzędowej gazecie, która jest jego tubą propagandową? Kompletnie abstrahując od spraw politycznych jego zachowanie jest po prostu bardzo agresywne i cyniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*