Pierwszoligowa drużyna trenerów Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika przygotowuje się do nowego sezonu. Leszczyńscy szczypiorniści maja za sobą sparingowy dwumecz ze Stalą Gorzów i zwycięstwo w turnieju o puchar Astromalu, w którym pokonali ŚKPR Świdnica i Grunwald Poznań.
W Realu Astromalu Leszno zaprezentowało się dwóch nowych zawodników: Alan Raczkowiak i Mariusz Rogoziński. Obaj pochodzą z Wolsztyna. Przygodę ze szczypiorniakiem zaczynali w miejscowym Wolsztyniaku. Przed przeprowadzką do Leszna bronili barw AZS UZ Zielona Góra.

Wzmocnienia przydadzą się, gdyż sezon długi i wyczerpujący, a nie wszyscy zawodnicy mogą uczestniczyć w treningach z powodu kontuzji. Na liście kontuzjowanych zawodników znaleźli się: Piotr Łuczak i Daniel Bartłomiejczyk. Po meczu ze Stalą Gorzów dołączył do nich skrzydłowy Michał Frieske. Wychowanek Realu Astromal doznał kontuzji barku. Zawodnik był na konsultacji lekarskiej w poznańskiej klinice Rehasport.
– Dwa miesiące mam z głowy. Przez ten czas nie będę trenował – mówi zmartwiony Michał Frieske. – Lekarze zdecydowali o leczeniu tzw. zachowawczym. Przez 3 tygodnie będę nosił ortezę, następnie czeka mnie rehabilitacja. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i leczenie będzie przebiegać bez komplikacji, to za dwa miesiące powinienem wrócić do treningów. (mac/fot.Mariusz Cwojda)

Więcej o turnieju o puchar Astromalu i sytuacji kadrowej Realu Astromalu Leszno w “Panoramie Leszczyńskiej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*