Kradli żeliwne kratki ściekowe

31- i 51-latek postanowili sprzedać swoje łupy w punkcie skupu złomu. Fot. leszno.policja.gov.pl

W ręce dzielnicowych wpadli dwaj sąsiedzi z gminy Rydzyna. Łupem 31- i 51-latka padły uliczne żeliwne kratki ściekowe. Grozi im 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Rydzyna o kradzieży trzech żeliwnych ulicznych kratek ściekowych. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, w którym brakowało kratek.

– Po potwierdzeniu zgłoszenia zadbali o to, by zabezpieczono otwory w jezdni po brakujących kratkach. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery. Na bagażnikach w workach z tworzywa sztucznego przewozili pakunek – mówi asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Okazało się, że w workach znajdują się żeliwne kratki ściekowe, a mężczyźni zmierzają w kierunku punktu skupu złomu. 31- i 51-letni sąsiedzi z gminy Rydzyna przyznali, że dokonali również kradzieży trzeciej kratki, którą zdążyli sprzedać w punkcie skupu złomu.

– Odzyskano wszystkie skradzione kratki, które zostały już zwrócone zarządcy drogi. Jak ustalili policjanci, mężczyźni skradli kratki znajdujące się w jezdni przed ich domami. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Usłyszeli zarzut kradzieży kratek wartych blisko 700 złotych. Za dokonane przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Monika Żymełka.

Anna Maćkowiak