Kręcą kilometry dla Wschowy

Wyprawa do Karpacza pozwoliła wskoczyć Wschowie na 2 miejsce w „OdLOTTOwej jeździe”. Fot. Krystyna Pruchniewska

Wschowski Inkubator Potencjału idzie jak burza! Kręcąc kilometry na rowerze walczą o 100 tysięcy złotych dla Wschowy. Dzięki ostatniej wyprawie do Karpacza wskoczyli na drugie miejsce. Warto ściągnąć aplikację na komórkę i pomóc im wygrać.

To już trzecia edycja akcji „OdLOTTOwa jazda” Fundacji Lotto im. H. Konopackiej. Program „odLOTTOwa jazda”ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu.

– Przyłącza się do nas coraz więcej osób. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00 spotykamy się pod wieżą ciśnień i wspólnie wyruszamy w teren. Wspierają nas zarówno nastolatkowe, jak i seniorzy. Do akcji włączyli się także harcerze oraz pochodzący ze Wschowy przedsiębiorca Jacek Suda, który wraz z grupą rowerzystów El – Tim i przy wsparciu firm Markobus, Helin i Strefa Sportu w minioną sobotę, 27 lipca wyruszyli do Karpacza – mówi Anna Stasiak ze Wschowskiego Inkubatora Potencjału.

Obrócili w jeden dzień

W sobotni ranek spod wschowskiego ratusza wyruszyła grupa około 30 rowerzystów. Kolegów z królewskiego miasta wsparli cykliści ze Sławy, Leszna, Rawicza, Lipna, Śmigla i Głogowa. Z Karpacza wrócili jeszcze tego samego dnia – wykończeni, ale usatysfakcjonowani. Każdy z nich dorzucił ponad 300 km do konta WIP. Średnia prędkość jazdy przekraczała 30 km/h.

Oczywiście nie każdy dałby radę dojechać na rowerze do Karpacza, szczególnie w towarzystwie profesjonalistów. Jednak każdy może dołączyć do akcji i zbierać kilometry dla Wschowy. Co należy zrobić? Pobrać aplikację fundacji, zarejestrować się, wybrać organizację, czyli Wschowski Inkubator Potencjału i wyjeżdżać kilometry.

Zostały dwa miesiące

Akcja wystartowała 24 czerwca i potrwa do końca września. Nie obyło się po drodze bez przykrych niespodzianek. Przez 2 tygodnie aplikacja ulegała awariom i ostatecznie wszyscy uczestnicy zaczęli ponownie od wyzerowanych kont.

– Mimo tych trudności nie straciliśmy dobrego nastroju i ponownie jesteśmy w czołówce. Teraz aplikacja działa bez zarzutu – dodaje Stasiak.

Dodatkowe informacje: https://www.fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda.

Fot. Krystyna Pruchniewska

Karolina Bodzińska