Z kilkoma medalami powrócili z Tucholi z mistrzostw Polski kręglarze Polonii 1912 Leszno. To już tradycja, że leszczyński klub właśnie w taki sposób zaznacza swoją obecność w najważniejszych krajowych imprezach.

Po złoty medal sięgnęła para: Michał Szulc i Mikołaj Konopka. W tej samej konkurencji, tyle, że wśród pań na trzecim stopniu podium stanęły wspólnie Kinga Konopa i Anna Chwastyniak.

Indywidualnie wśród kobiet srebrny krążek wywalczyła Kinga Konopa. Blisko medalu była też Joanna Lajtke, która znalazła się tuż za ,,pudłem”.

W gronie mężczyzn w konkurencji indywidualnej o brąz postarał się Mikołaj Konopka. W ślady Joanny Lajtke poszedł również Michał Szulc, który musiał się zadowolić czwartą lokatą.

Inny nasz kręglarski klub – Start Gostyń powrócił z mistrzowskiej imprezy z pustymi rękoma. Najbliżej medalowej pozycji była para Jędrzej Michalak oraz Karol Sellmann. Także tych zawodników nie ominął pech, bo również zajęli tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*