Krobianka wygrała hit i jest o krok od IV ligi

Za nami przedostatnia seria spotkań piłkarskiej, leszczyńskiej klasy okręgowej i prawdopodobnie mamy rozstrzygnięcie dotyczące tego kto awansuje do IV ligi. W hicie sezonu prowadzący cały czas Orkan Chorzemin przegrał z Krobianką Krobia 1:3.

Ten wynik sprawił, że Krobianka zrównała się punktami z Orkanem i teraz to ten zespół jest o krok od awansu do IV ligi.

Bramki w tym meczu dla nowego lidera klasy okręgowej zdobyli: Jakub Chwaliszewski w 17 minucie i potem dwukrotnie najskuteczniejszy gracz całej ligi Jędrzej Urbański w 77 i 87 minucie spotkania. Orkan odpowiedział honorową bramką w 89 minucie strzeloną przez Patryka Dominiaka.

Teoretycznie Orkan może wrócić jeszcze na fotel lidera, ale potrzebuje cudu. W ostatniej kolejce musi wygrać w Krzywiniu, licząc jednocześnie, że na własnym boisku Krobianka potknie się i co najwyżej zremisuje z Sarnowianką Sarnowa.

Trwa też walka o grę w klasie międzyokręgowej. Póki co, na tę chwilę w tej lidze pewne miejsce ma wspomniany Orkan Chorzemin, Promień Krzywiń, Pogoń Śmigiel, Orla Jutrosin i Juna Trans Stare Oborzyska. Szansy takiej nie straciły jeszcze zespoły z Borka Wielkopolskiego oraz Rydzyny, ale potrzebują korzystnego układu wyników w ostatniej kolejce.

Pozostałe drużyny, poza spadającym Rywalem Kurza Góra mają zapewnioną grę w nowym sezonie w klasie okręgowej. Dodajmy, że wspomniany Rywal nie dokończył gry w Borku Wielkopolskim. W 55 minucie, przy stanie 7:0 zespół spod Kościana został zdziesiątkowany i mecz został zakończony.

Wyniki 29 kolejki:

GKS Włoszakowice – Sparta Miejska Górka 2:3

Juna Trans Stare Oborzyska – Rydzyniak Rydzyna 1:2

Orkan Chorzemin – Krobianka Krobia 1:3

Pogoń Śmigiel – Korona Wilkowice 6:1

Sarnowianka Sarnowa – Dąb Kębłowo 1:1

Tęcza Osa Osieczna – Orla Jutrosin 3:1

Wisła Borek Wielkopolski – Rywal Kurza Góra 7:0

Zjednoczeni Pudliszki – Promień Krzywiń 2:6

W tabeli na kolejkę przed końcem ligi prowadzi Krobianka Krobia, przed Orkanem Chorzemin po 72 punkty, Promieniem Krzywiń – 62 i Pogonią Śmigiel – 58. Piąta jest Orla Jutrosin – 52, a szósty Juna Trans – 51. Pod kreską, jeśli chodzi o grę w klasie międzyokręgowej Wisła Borek Wielkopolski – 49 i Rydzyniak Rydzyna – 48. Pozostałe zespoły już bez szans na taki awans. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*