KS Futsal Leszno zakończył budowę składu

KS Futsal Leszno ogłosił na wtorkowej konferencji prasowej kolejne dwa nazwiska zawodników, którzy bronić będą barw I-ligowego beniaminka. Tym samym zakończyła się budowa zespołu na nowy sezon.

Te dwa nazwiska, nie będą tylko uzupełnieniem składu, to solidne wzmocnienia. Obaj zawodnicy mają spore doświadczenie futsalowe.

Pierwszy z nich, to Sergey Chamuka – 24 letni Ukrainiec, który ma za sobą jako junior występy w ukraińskiej ekstraklasie futsalu w barwach Huragana Iwano-Frankowsk. W poprzednim sezonie w rundzie rewanżowej mogliśmy go oglądać na II ligowych parkietach w barwach zespołu M40.pl Poznań, do którego to zespołu dołączył w trakcie sezonu i był jednym z wyróżniających się zawodników.

Drugie duże wzmocnienie nadeszło z Głogowa. Piotr Pietruszko – 27 letni zawodnik, który całą swoją dotychczasową karierę futsalową spędził w barwach ekstraklasowego Euromastera Chrobry Głogów, w którym to był czołowym strzelcem zespołu. W 81 meczach w Futsal Ekstraklasie zdobył 32 bramki.

Skład drużyny jest bardzo mocny. Beniaminek zaplecza ekstraklasy nie chce walczyć jedynie o utrzymanie. Plan jest taki, by znaleźć się co najmniej w czołowej piątce.

Kadra zespołu KS Futsal Leszno

Bramkarze: Łukasz Błaszczyk, Filip Twardowski, Bartosz Wojtyniak

Zawodnicy z pola: Dariusz Pieczyński, Łukasz Pieczyński, Hubert Olszak, Damian Drewnowski, Przemysław Czajka, Jakub Molicki, Daniel Lebiedziński, Filip Walczak, Jan Martin, Emilian Prałat, Łukasz Janowicz, Piotr Pietruszko, Serhii Chamukha

Dodajmy, że leszczyński zespół już dzisiaj, 8 sierpnia rozpoczął treningi. W okresie przygotowawczym zamierza rozegrać kilka sparingów.

02.09 leszczynianie zagrają z wicemistrzem Polski Gattą Active w Zduńskiej Woli, 9.09. w Gostyniu z Orzeł Jelcz Laskowice, 15.09. w Pniewach z Red Dragons Pniewy. Zespół w terminie 26-30.08. będzie przebywał na zgrupowaniu w Jarocinie, gdzie Dariusz Pieczyński i Łukasz Błaszczyk będą mieli do dyspozycji wszystkich zawodników. Ligowy sezon ma ruszyć 23-24 września. (andre/fot.archiwum + Mariusz Cwojda).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*