Od nowego roku Gimnazjum w Sierakowie przestanie istnieć. Jej miejsce zajmie Szkoła Podstawowa nr 6 w Sierakowie fot. la

Podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Rawicza Paweł Szybaj i naczelnik rawickiej oświaty Anna Nowak, zaprezentowali główne założenia reformy edukacyjnej na terenie gminy.

Z nowym rokiem szkolnym Gimnazjum w Sierakowie przestanie istnieć. Jego miejsce zajmie Szkoła Podstawowa nr 6 w Sierakowie, którą stworzą uczniowie z dotychczasowej SP6 i Gimnazjum w Sierakowie. W „starym” budynku placówki jeszcze przez rok lub dwa będą uczyły się dzieci z klas 1-3.

Gimnazjum nr 1 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 4. Przez trzy lub cztery lata nowa, ośmioklasowa SP4 będzie funkcjonować w dwóch budynkach. Po tym czasie „czwórka” będzie mieścić się wyłącznie w budynku przy ul. Broniewskiego. Obiekt przy Szarych Szeregów pozostanie pusty.

Zmniejszeniu ulegnie okręg Szkoły Podstawowej nr 3. Uczęszczało będzie do niej ok 400 uczniów. Szkoły Podstawowe w Masłowie, Słupi Kapitulnej, Zielonej Wsi, Sarnowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Rawiczu pozostaną bez zmian.

Podczas konferencji mówiono o zatrudnieniu nauczycieli. Przeciwnicy reformy najczęściej zwracają uwagę na zagrożenie masowymi zwolnieniami w oświacie.
– Zwolnień nie da się uniknąć – stwierdza Anna Nowak. la

Cały artykuł w 7. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*