Kukiz’15 szykuje kandydatów z internetu

79
Poseł Jerzy Kozłowski i Wojciech Jóźwiak (współpracownik parlamentarzysty) Fot. ds

„Oddajmy samorządy obywatelom” tak będzie brzmiało przewodnie hasło kampanii wyborczej Kukiz’15. Chociaż do przyszłorocznych wyborów pozostał najprawdopodobniej ponad rok, to zwolennicy Pawła Kukiza nie zasypują gruszek w popiele.

W Prawie i Sprawiedliwości rozważa się przeprowadzenie wyborów w terminie późniejszym niż na jesień przyszłego roku. Docierają do nas informacje, że rozważa się wybory opóźnione o pół roku, na wiosnę 2019 r., a pretekstem do złamania prawa, będzie procedura związana z przygotowaniem budżetu przez nowych samorządowców – wyjaśnia Jerzy Kozłowski, poseł z klubu Kukiz’15

Poseł zaznacza, że informacja o przesunięciu terminu wyborów jest tylko „przeciekiem” z ugrupowania rządzącego. Czy jest ona słuszna, przekonamy się już we wrześniu, gdy do laski marszałkowskiej zaczną spływać projekty ustaw samorządowych, w tym nowa ordynacja wyborcza.
Kukizowcy kandydatów na radnych zamierzają rekrutować w internecie. Na stronie internetowej samorządyzkukizem.pl przyjmowane są zgłoszenia od zainteresowanych.

W sprawdzeniu kandydatów na radnych powinny zaangażować się lokalne media, taka jest rola dziennikarzy. Wierzę w lokalne media, bo one nigdy mnie nie zawiodły – dodaje Jerzy Kozłowski. ds

Cały artykuł w 29. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*