Kurtz i Lidsey pojadą w mistrzostwach Australii

Wraz z początkiem stycznia rozpoczną się Indywidualne Mistrzostwa Australii na żużlu. Na liście startowej widnieją między innymi dwa nazwiska zawodników FOGO Unii Leszno. Brady Kurtz i Jaimon Lidsey głównymi faworytami nie będą, ale są w stanie sprawić niespodziankę.

W imprezie, która składać się będzie z pięciu rund zabraknie Jasona Doyle’a. Nie było go także rok temu, kiedy tytuł mistrzowski wywalczył Max Fricke. Obrońca tytułu jest wśród zgłoszonych. Są też bracia Holderowie, Rohan Tungate, czy Sam Masters. W tym wspomnianym gronie, wliczając dwójkę leszczyńskich Byków należy szukać zawodników, którzy powinni nadawać ton rywalizacji. Wierzymy, że do walki o medale włączą się zarówno Kurtz, jak i Lidsey. Wiele się przecież może zdarzyć w pięciu turniejach. Ważne, by cały czas być w czołówce i skrzętnie gromadzić punkty, podobnie jak w Grand Prix.

Lista startowa: Brady Kurtz, Jaimon Lidsey, Max Fricke, Chris Holder, Jack Holder, Sam Masters, Rohan Tungate, Justin Sedgmen, Rob Medson, Ryan Douglas, Jordan Stewart, Zane Keleher, Zac Cook, Jye Etheridge, Josh Pickering,Jack Morrison
Rezerwowi: Mathew Gilmore, Ben Cook, Braydon McGuinness

Dodajmy, że rywalizacja w IMA ruszy 4 stycznia turniejem w Kuri Kuri. Kolejne rundy odbędą się w: Albury (06.01), Undera (07.01), Mildura (09.01) i ten ostatni w Gillman (11.01). (andre/fot.andre).