Lecznicę czeka modernizacja za 38 mln

Wizualizacja szpitalnej placówki po modernizacji. Fot. WSZ / fb

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie czeka największa inwestycja w historii. Jak czytamy na facebookowej stronie lecznicy, będzie ona związana z optymalizacją energetyczną budynków szpitalnych. Prace oszacowano na ok. 38 mln zł.

Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na prace, które obejmą wymianę izolacji termicznej, wykonanej w dużej mierze z azbestu. Szpitalne obiekty zyskają nowy wygląd. Podobnie jak to ma obecnie miejsce w przypadku budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, który przechodzi właśnie remont. W obiekcie przy ul. Mickiewicza można zobaczyć, jak przeprowadzana jest tego typu inwestycja oraz jak bryła zmienia oblicze.

Prace związane z modernizacją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie mają zakończyć się do 2022 r. W ich zakres wejdzie wymiana okien i przebudowa stref wejściowych (zostaną zamontowane windy). Lecznicę czeka też modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a także oświetleniowej, która zostanie dostosowania do aktualnych norm.

Będzie to duża i kosztowna inwestycja, która sprawi, iż lecznica zyska nowe oblicze. Prace związane z optymalizacją energetyczną budynków szpitalnych mają zostać zrealizowane z funduszy unijnych, a także środków budżetu województwa wielkopolskiego.

Prace związane z modernizacją szpitalnych obiektów mają zakończyć się do 2022 r. Fot. WSZ/fb

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*