Lekcje o cyberprzemocy mają skończyć z falą hejtu

Policjanci z Poznania spotkali się z uczniami leszczyńskich szkół Fot. mich

W sieci nie jesteśmy anonimowi – to główny wniosek płynący z pierwszego spotkania, jakie władze Leszna zorganizowany w II Liceum Ogólnokształcącym. Zaproszono na nie uczniów i dyrektorów szkół. W roli prelegentów wystąpili policjanci z Poznania i wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak.

Spotkania w szkołach poświęcone cyberprzemocy i hejtowi zaproponowali włodarze Leszna po zabójstwie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Pomysł wywołał skrajne emocje: od pochwał po wątpliwości, czy politycy powinni prowadzić podobne zajęcia z młodzieżą.

Wiceprezydent Piotr Jóźwiak nie dał za wygraną i zaprosił uczniów oraz dyrektorów szkół do auli II LO w Lesznie.
Dzisiaj przygotowaliśmy pierwsze takie spotkanie i zapraszamy także dyrektorów, żeby zobaczyli, czy widzą w swoich szkołach sens podobnych wydarzeń – mówił Piotr Jóźwiak

Udział w spotkaniu wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych i pierwszych klas licealnych. Pierwszym prelegentem był Adam Maruszyński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Hejt jest wszechobecny w internecie, ale każdy powinien mieć świadomość, że nie ma anonimowości. Docieramy do autorów takich wpisów, czy oszustw. Cyberprzemoc to nie tylko obrażanie w sieci, ale także kradzieże i oszustwa – mówił Maruszyński.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 8 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: MICH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*