„Leśna szkoła” uczniów siódemki

Uczniowie leszczyńskiej siódemki wzięli dziś (20 IV) we władanie Polanę Trzech Dębów. Okazją do gier i zabaw w lesie było podsumowanie projektu „Leśna szkoła”, który w placówce realizowano od początku tego roku szkolnego.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami projektu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Katarzyna Lajtke, Renata Gindera, Roma Cegielska, Ewa Buler oraz Grażyna Konieczna. Zaś jego uczestnikami byli uczniowie klas I – III z SP nr 7 w Lesznie. W sumie aż 337 dzieci!

Nasz projekt pozwolił dzieciom zapoznać się z pracą leśnika, budową lasu, z roślinami i zwierzętami żyjącymi na terenie naszych lasów oraz przybliżył im tematykę szeroko pojętej ekologii – mówi Katarzyna Lajtke. – W ramach Leśnej szkoły” odbyły się liczne konkursy dotyczące wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, konkursy plastyczne, spotkania w salce edukacyjnej Nadleśnictwa Karczma Borowa, ale też spotkania z leśnikami w poszczególnych klasach. Każda klasa miała swoje zadana, które wykonywała i była z nich rozliczana.

Podsumowanie projektu miało charakter zabaw w lesie, podczas których trzeba było wykazać się pewną wiedzą przyrodniczą i spostrzegawczością.

Każdy z uczniów otrzyma nagrodę, bo każdy w tym projekcie uczestniczył. Dla klas mamy dyplomy – dodała K. Lajtke. (mach/ fot. A. Machowska)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*