Leszczyńscy policjanci niepokonani w turnieju

fot. arch KMP Leszno

Sierżant Błażej Witkiewicz oraz starszy posterunkowy Roman Wieczorek z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zostali najlepszą parą patrolową w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusze będą reprezentowali wielkopolski garnizon policji w finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. To już 23 edycja tych zawodów i od wielu lat mundurowi z Leszna są w wielkopolskiej czołówce.

Na szczeblu wojewódzkim do rywalizacji przystąpiło ponad 30 par z komend miejskich i powiatowych. Funkcjonariusze mieli do zaliczenia trzy konkurencje. Liczyła się wiedza i sprawność fizyczna. Zawody rozegrano w Poznaniu.

Pierwszą konkurencją był sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego, kolejną test wyboru składający się z 40 pytań opracowanych przez wykładowców Szkoły Policji w Słupsku, trzecią sprawdzian sprawności fizycznej na torze zbudowanym na wolnym powietrzu – relacjonuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa komendanta miejskiego policji w Lesznie. kab

Cały artykuł w 29. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*