Leszczyńska sportowa młodzież w lipcu pojedzie do Ufy (GALERIA)

Niebawem, w Ufie (Rosja) odbędą się sportowe 53 Igrzyska Dzieci i Młodzieży ICG. Polskę reprezentować będą dwa miasta: Płock i Leszno.

W piątek odbyło się spotkanie organizacyjne ze sportowcami, trenerami i kierownictwem tej sportowej wyprawy.

Będzie to nasz siódmy występ w tej imprezie i zamierzamy się w niej dobrze zaprezentować. Leszno będzie reprezentowane w czterech dyscyplinach. Będą to: szermierka (floret), judo, pływanie i koszykówka 3×3 – mówi Krzysztof Kaczmarzyk, kierownik leszczyńskiej wyprawy do Rosji.

Do Ufy pojedzie 15 sportowców. W sumie, licząc trenerów i opiekunów leszczyńska reprezentacja liczyć będzie 21 osób. W Rosji wystąpi od 30-40 reprezentacji z całego świata w różnych dyscyplinach sportowych z około 90 miast i 5 kontynentów. Sportowcy odebrali również flagę Leszna z rąk wiceprezydenta miasta Adama Mytycha.

Igrzyska Dzieci i Młodzieży trwać będą od 9-15 lipca. Leszczynianie via Warszawa i Moskwa udadzą się tam w przeddzień otwarcia imprezy. Główne koszty związane igrzyskami pokrywa miasto Leszno. Dzisiaj wszyscy odebrali torby podróżne, w której był oczywiście także sprzęt sportowy z logo miasta. (andre/fot.andre).