Leszczyńskie Byki jadą skruszyć Stal

Już dzisiaj, w niedzielę, swój kolejny mecz odjadą żużlowcy Fogo Unii Leszno, którzy zmierzą się na wyjeździe z broniącą się przed barażami Stalą Gorzów.

Faworyta nie trudno wskazać, wszak zarówno w tabeli, jak i w punktacji oba zespoły dzieli przepaść. Mistrz z Leszna prowadzi i ma 25 puntów. Stal jest szósta, mając zaledwie 8 ,,oczek”.
To jest jednak sport i nie można lekceważyć żadnego rywala. Póki co Stal to był głównie Bartosz Zmarzlik i długo nic. Gorzowianie posiadają jednak zawodników, którzy w każdej chwili mogą odpalić. W grodzie nad Wartą jest też motywacja, bo zespół ma o co jechać. Owszem, jest to tylko walka o uniknięcie barażów, ale cel jest. Dodajmy, że w ostatnim tygodniu rywal wypożyczył ze Startu Gniezno Frederika Jakobsena, który prawdopodobnie powędruje pod numer 16.
Byki jadą po 11 zwycięstwo w sezonie i wierzymy, że ten plan zrealizują, kasując kolejne 3 punkty, które w zasadzie prawie przesądzą o pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Brady Kurtz, 3. Jarosław Hampel, 4. Janusz Kołodziej, 5. Piotr Pawlicki, 6. Dominik Kubera, 7. Bartosz Smektała

truly.work Stal Gorzów: 9. Szymon Woźniak, 10. Peter Kildemand, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Anders Thomsen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz

Dodajmy, że niedzielny mecz w Gorzowie rozpocznie się o godzinie 19.30, a spotkanie poprowadzi Paweł Słupski. (andre/fot.andre).