Leszczyńskie Byki z powodzeniem jeździły w Szwecji

Dominik Kubera udanie startował w eliminacjach w Pile. Teraz masz szansę sprawić kolejną niespodziankę. Fot. ANDRZEJ BARTKOWIAK

Kolejny wtorek i kolejne żużlowe emocje w Szwecji za nam. Tym razem w Elitserien wystartowała aż piątka zawodników FOGO Unii Leszno i spisała się dobrze, a w przypadku Bartosza Smektały i Dominika Kubery bardzo dobrze.

Przegląd wydarzeń na ligowych torach w Szwecji rozpoczniemy od Vastervik, gdzie gospodarze rozbili Dackarnę Malilla 58:32. Liderami miejscowych byli Nicki Pedersen – 14+1 i nasz Bartosz Smektała – 12 punktów (2,3,3,3,1).
Po drugiej stronie barykady wystąpił Piotr Pawlicki, który zdobył najwięcej punktów dla gości, z tym, że zanotował słabszą końcówkę. Na jego koncie pojawiło się 9 punktów z bonusem (3,2,3,w,1,t).

W kolejnym meczu Vetlanda Speedway pokonała Smederne Eskilstuna 50:40. Wśród gospodarzy znów błyszczał Bartosz Zmarzlik, który w piątym spotkaniu zdobył czwarty czysty komplet 15 punktów. Bardzo mocno go wspierał Dominik Kubera, który uzbierał 12 punktów z bonusem (2,2,2,3,3) i Brady Kurtz, na którego koncie pojawiło się 7 punktów (1,2,3,1,0).

Swój mecz wygrało także Lejonen Gislaved, które pokonało Piraternę Motala. Dla miejscowych 6 punktów zdobył bardzo nierówno jadący Jarosław Hampel (0,3,0,0,3). (andre/fot.andre).