Leszczyńskie Prognozy Żużlowe podsumowane (GALERIA)

Leszczyńskie Prognozy żużlowe 2019 przechodzą do historii. W piątek podsumowano jego 19 edycję. Indywidualnie wygrała Magdalena Błaszyk, czyli ,,Meg”. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się ,,Falubaz”.

To była podwójna wygrana ,,Meg”, która była też wraz ze swoim mężem ,,Redbullem” (Wojciech Błaszyk) w składzie Falubazu. Dodajmy, że Wojciech Błaszyk w klasyfikacji był tuż za swoją żoną, a podium uzupełnił ,,Jaro”.

– To dla mnie wyjątkowe podsumowanie , ponieważ po raz pierwszy mogę stanąć na najwyższym stopniu podium. Nigdy by mi się to nie udało, gdyby nie mój mąż. Przede wszystkim dziękuję mu za wszystkie cenne podpowiedzi – powiedziała szczęśliwa ,,Meg”

Nagrody laureatom wręczał były zawodnik Falubazu Zielona Góra, Unii Leszno oraz Stali Rzeszów – Jan Krzystyniak.

– Kiedy próbowałem coś typować, to zawsze przynosiło to odwrotny skutek. Musiałbym przyjść do kolegów i koleżanek po nauki – śmieje się Jan Krzystyniak.

Laureaci Leszczyńskich Prognoz Żużlowych otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy. Były również nagrody rzeczowe. Przechodni plastron Unii Leszno otrzymała ,,Meg”. Dodajmy, że w plastronie oznaczonym nr.12 startowali jedynie: Leigh Adams oraz Damian Baliński. Jest to plastron przechodni, ale jak zapowiada ,,Meg” nie zamierza go za rok tak łatwo oddać, chyba, że mężowi.

– To chyba jedyne takie prognozy w Polsce i to takie, które trwają tak wiele lat. W tej 19 edycji uczestniczyła w nich rekordowa liczba 109 zawodników – powiedział Radosław Błaszkiewicz, prezes LPŻ. (andre/fot.andre).

Klasyfikacja indywidualna (czołowa szóstka)
1. Meg
2. Redbull
3. Jaro
4. Kristo
5. Daro 1983
6. Rafi

Klasyfikacja drużynowa (czołowa szóstka)

1. Falubaz
2. HSN1
3. FC Tyskie
4. Jaroteam
5. BLUEBULL
6. Wolfgang