Leszno bardzo gościnne dla obcokrajowców (GALERIA)

Polaków na próżno było szukać w finałowej ósemce floretowego Pucharu Świata Juniorów w Lesznie. Najlepszy okazał się Rosjanin. Oprócz zawodników zza wschodniej granicy bardzo dobrze zaprezentowali się Francuzi.

W finałowej walce Dmitrii Osipov z Rosji pokonał Armanda Spichigera z Francji. Na 3 miejscu sklasyfikowano przegranych z półfinałów, czyli Włocha: Tommaso Mariniego oraz kolejnego reprezentanta “trójkolorowych”: Rafaela Savina.

Na 13 miejscu zawody ukończył najlepszy z “biało-czerwonych” – Jan Zakrzewski. 37 miejsce zajął kolejny z Polaków, najwyżej sklasyfikowany w Pucharze Świata, bo na 21 miejscu Maciej Bem. Co ciekawe odniósł w eliminacjach komplet 5 zwycięstw.

– Trochę w tej chwili w tej kategorii wiekowej odstajemy od światowej czołówki. Geografia najlepszych nacji zmieniła się dość mocno na przestrzeni ostatnich lat. Przed tym turniejem liderem na liście klasyfikacyjnej był Egipcjanin. Silni są jednak jako drużyny Amerykanie, Włosi, Francuzi, Rosjanie, to czołówka wśród juniorów – powiedział Przemysław Fogt, trener florecistów Polonii 1912 Leszno.

Dodajmy, że w niedzielę rozegrany zostanie w Trapezie turniej drużynowy. Weźmie w nim udział 19 reprezentacji. Start o 10.00. Finał zaplanowany został na godzinę 15.00. (andre./fot.andre)