Letnia akademia MSWiA

Poseł Jan Dziedziczak informuje o możliwości uczestniczenia w płatnych stażach studenckich organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestnicy będą mogli pojechać do Kancelarii Premiera, Rady Ministrów oraz Sejmu. Będzie to okazja, aby zapoznać się z pracą Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

To druga edycja programu przygotowanego przez MSWiA. Adresowana jest do studentów uczących się w mniejszych ośrodkach akademickich w Polsce, którzy studiują na następujących kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe, administracja, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia lub kierunki techniczne. Warunkiem jest też nie ukończenie do 3 września 30 lat i posiadanie polskiego obywatelstwa.

– Zainteresowanie I edycją spowodowało, że ogłoszono II edycję Letniej Akademii MSWiA, dzięki której większa liczba studentów będzie mogła skorzystać z możliwości, jakie oferuje program praktyk. Program odbędzie się w dniach 3-28 września 2018 r. Studenci otrzymają stypendium w wysokości 2500 zł brutto. W zamyśle organizatora są to środki, które pozwolą uczestnikom pokryć koszty  pobytu w Warszawie mówi Jan Dziedziczak, poseł PiS.

Staż jest darmowy, a jednym z najważniejszych aspektów jest to, że praktyki odbędą się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zajęcia zostały podzielone na cztery bloki tematyczne: administrację, bezpieczeństwo, sprawy międzynarodowe oraz sprawy obywatelskie i prawne. Dzięki temu uczestnicy Akademii  będą mogli wykonywać zadania zgodne ze swoimi zainteresowaniami zawodowymi, w ramach wybranego bloku.

Poseł Dziedziczak zachęca do zapoznania się z komunikatem MSWiA, podanym na stronie:
https://www.mswia.gov.pl/pl/ministerstwo/praktyki-studenckie-i-w/17306,Program-praktyk-LETNIA-AKADEMIA-MSWIA-druga edycja.html?sid=cc1d82394e59365512caa6ea8129c1d2 lub po numerem telefonu 222 500 112-to infolinia MSWiA . Poza tym wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „MSWiA letnia akademia.” NAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*