Licytacje na rzecz domu dziecka

Zestaw słodyczy w przygotowaniu Fot. arch

Na platformie Charytatywni Allegro, pod adresem http://bit.ly/aukcjaleszno trwa licytacja na rzecz podopiecznych domów dziecka. Pięciu blogerów będących ambasadorami akcji wybrało placówki, które postanowiono objąć akcją. W tym gronie jest Dom Dziecka im. Św. Rodziny w Lesznie, który czeka na przenosiny do nowej siedziby. Obecnie dom dziecka funkcjonuje u zbiegu ulic Starozamkowej i Lipowej, natomiast na jego potrzeby remontowany jest budynek przy ul. Paderewskiego, zajmowany wcześniej przez siostry elżbietanki.

Zanim ruszyły licytacje, w domach dziecka firma Simba Toys, dystrybutor zabawek marki Smoby, przeprowadziła warsztaty robienia słodyczy.
W leszczyńskim domu dziecka odbyły się warsztaty z tworzenia słodyczy pt. „Słodka zabawa ze Smoby Chef”. Dzieci stworzyły słodkości, które mogły przekazać na licytacje na rzecz swojego domu dziecka lub… zjeść ze smakiem – mówi Marta Tabert, ambasadorka zbiórki na rzecz domu dziecka w Lesznie, autorka bloga piwnooka.pl.

Jak dodaje, na rzecz każdej placówki zostanie zlicytowanych 50 zestawów słodyczy – po 12 w trzech pierwszych tygodniach licytacji i 14 w ostatnim tygodniu.

Cały artykuł w 49 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*