Liskowiak za mocny dla UKS 9 Leszno (galeria)

Siatkarze UKS 9 Leszno nie wzbogacili swojego dorobku w III lidze ani o jeden punkt. W sobotę podejmowali lidera z Liskowa i ulegli mu we własnej hali 1:3.

Początek meczu i pierwszego seta był nawet wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt, ale tylko do stanu 5:5. Potem Liskowiak odjechał niczym ekspres i wygrał tę partię wysoko (25:13).

Sytuacja zmieniła się w drugim secie. UKS 9 zaprezentowała mocny serwis, który odrzucił rywala od siatki. Efekt tego był taki, że to leszczynianie mogli się cieszyć ze zwycięstwa do 19.

Niestety goście po słabszym secie w kolejnym odzyskali wigor i znaleźli pomysł na grę, wygrywając znów wysoko, bo 25:15.

Miejscowi walczyli jednak o to, by doprowadzić do tie-breaka. Drużyny w czwartej partii szły łeb w łeb do stanu 22:22. Niestety końcówka należała do Liskowiaka, który przypieczętował wygraną 3:1.

UKS 9 Leszno – Liskowiak Lisków 1:3 (13:25, 25:19, 15:25, 23:25)

Kolejne spotkanie na własnym parkiecie nasz zespół rozegra 20 lutego, kiedy podejmował będzie Salos Ostrów Wielkopolski. (andre/fot.andre).