LKS Szawer znów ze srebrem

LKS Szawer Leszno jednak ze srebrem Drużynowych Mistrzostw Polski. W ostatniej kolejce leszczynianie nasz zespół gościł w Świętochłowicach. Leszczynianie mieli szansę na złoto, ale musieli ten mecz wygrać. Ta sztuka się jednak nie udała.

Ekipa z Wielkopolski pojechała na mecz z liderem z mocnym postanowieniem dogonienia rywala. Przed tym spotkaniem traciła punkt. Wygrana LKS Szawer sprawiłaby, że tytuł mistrzowski po wielu latach powróciłby do Leszna.

Rozpoczęło się dobrze. Goście prowadzili w pierwszej fazie spotkania, ale potem role się odwróciły. Jeszcze w przedostatnim biegu leszczynianie zbliżyli się na 75:71, ale nie było już szans na odwrócenie losów meczu i tytuł mistrzowski padł łupem Świętochłowiczan. Ten ostatni bieg zakończył się remisem, a całe spotkanie wygraną Śląska 80:76.

Śląsk Świętochłowice – LKS Szawer Leszno 80:76

Punkty dla LKS Szawer zdobywali: Mateusz Ludwiczak 1 (1), Paul Heard 13 (2,4,3,3,1), Bartosz Grabowski 16 (4,1,3,W,4,4), Ben Mould 9 (2,2,W,3,2), Michał Sassek 4 (2,2,W), Kacper Piasecki 2 (2), Jakub Ignyś 8 (4,3,1), Mikołaj Michalski 12 (3,3,3,3), Patryk Kriger 7 (2,1,4), Rafał Duliński 4 (4)

Leszczynianie zajęli w tabeli drugie miejsce i tak jak przed rokiem o tej porze wywalczyli srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*