Lodowisko już otwarte

Lodowisko pod zadaszeniem udostępniono mieszkańcom we wtorek po południu. Fot. MOSIR Leszno
Lodowisko pod zadaszeniem udostępniono mieszkańcom we wtorek 19.11.2019r. po południu. Fot. MOSIR Leszno

Dzień później niż pierwotnie planowano zainaugurowano pierwszy sezon leszczyńskiego lodowiska pod dachem. Od wtorkowego popołudnia można już korzystać z łyżew, choć na zewnątrz temperatura jest cały czas dodatnia.

Otwarcie lodowiska miało nastąpić pierwotnie 18 listopada w godzinach porannych. Okazało się jednak, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji potrzebuje więcej czasu na przygotowanie lodowej tafli.

– Pracowaliśmy cały czas nad uzyskaniem optymalnej grubości lodowej tafli i potrzebowaliśmy na to dodatkowego dnia. Myślę, że ten jeden dzień nie powinien sprawić wielkiego problemu mieszkańcom miasta – mówił Sławomir Kryjom, dyrektor MOSiR w Lesznie.

Za wstęp na lodowisko zapłacimy 8 złotych (bilet normalny) i 5 złotych (ulgowy). Wejściówki pozwolą na korzystanie z obiektu przez 50 minut. Wypożyczenie łyżew kosztować ma 9 złotych dla dorosłych, a 5 zł dla uczniów oraz studentów. Decydując się na imienny karnet umożliwiający dziesięć wejść, dorośli zapłacą 65 złotych, natomiast ulgowy ma kosztować 35 złotych.

Każdego dnia lodowisko będzie miało trzy godzinne przerwy techniczne. Planowane są one zawsze o 11.00, 14.00 i 18.00.

MOSiR informuje, że karnety okresowe imienne zakupione w styczniu i lutym 2019 (z paragonem z kasy fiskalnej) zachowują ważność do końca bieżącego roku.

Po zadaszeniu lodowiska powłoką pneumatyczną wejście na lodowisko odbywa się przez drzwi obrotowe.

– W celu sprawnego wejścia na lodowisko i pełnego wykorzystania przysługującego limitu czasu na danej sesji, prosimy o wcześniejsze przychodzenie na lodowisko. Minimum 15 – 20 minut. Od tego sezonu wejście i wyjście z tafli lodowiska odbywać się będzie oddzielnymi drzwiami z odpowiednim oznaczeniem, usytuowanymi w bandach lodowiska w celu usprawnienia korzystania z obiektu – tłumaczy dyrektor Sławomir Kryjom.

Michał Wiśniewski