Lodowisko pod dachem rusza za dwa tygodnie

Leszczyńskie lodowisko pod zadaszeniem ruszyć ma 18 listopada. Fot. Michał Wiśniewski
Leszczyńskie lodowisko pod zadaszeniem ruszyć ma 18 listopada. Fot. Michał Wiśniewski

Już za dwa tygodnie, 18 XI ma zostać otwarte leszczyńskie lodowisko. Będzie to pierwszy sezon, gdy tafla działać będzie pod zamontowanym kilka miesięcy temu zadaszeniem. Szef MOSiR przedstawił cenniki i godziny otwarcia obiektu.

Lodowisko w Lesznie do tej pory przez kolejne lata działało tak, jak pozwalała na to pogoda. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czekali na odpowiedni spadek temperatur i dopiero wtedy przygotowywali taflę. Ma ona własne chłodzenie jednak nie była odporna na zmiany pogody. W ostatnich latach mroźne zimy są rzadkością, dlatego lodowisko było regularnie zamykane, gdy tylko pojawiały się intensywny deszcz albo mocny wiatr.

Dach nad lodowiskiem pojawiło się w kwietniu tego roku. Powłokę rozpięto i pozostawiono na cały okres letni. Dyrekcja MOSIR tłumaczyła, że pneumatyczne zadaszenie wymagało odpowiedniego naprężenia.

Nowe rozwiązanie pozwala jednak na znacznie wcześniejsze uruchomienie lodowiska. Zwykle trzeba było na to czekać do grudnia. W tym roku MOSiR planuje otwarcie już za dwa tygodnie – 18 listopada.

W tym sezonie zmienią się godziny otwarcia lodowiska. Od poniedziałku do piątku będzie ono czynne od 8.00 rano i działać ma do 21.00, natomiast w soboty i niedziele obiekt ma funkcjonować pomiędzy godziną 9.00 a 21.00.

– Lodowisko do tej pory nie funkcjonowało pod zadaszeniem. Zakończyliśmy już montaż monitoringu i nagłośnienia wewnątrz obiektu – mówi Sławomir Kryjom, dyrektor MOSiR w Lesznie.

Za wstęp na lodowisko zapłacimy 8 złotych za bilet normalny i 5 złotych – za ulgowy. Wejściówki pozwolą na korzystanie z obiektu przez 50 minut. Wypożyczenie łyżew kosztować ma 9 złotych dla dorosłych i 5 zł dla uczniów oraz studentów.

Decydując się na imienny karnet umożliwiający dziesięć wejść, dorośli zapłacą 65 złotych, a korzystający z karnetu ulgowego – 35 zł.

Każdego dnia lodowisko będzie miało przerwy techniczne. Planowane są zawsze o 11.00, 14.00 i 18.00. Każda z nich potrwać ma godzinę i w tym czasie nie będzie możliwe korzystanie z tafli.

Michał Wiśniewski