Łowcy złapali porywacza

Mężczyzna był zaskoczony przedświąteczną wizytą zamaskowanych funkcjonariuszy

Policyjni „łowcy głów” zatrzymali w okolicy Leszna 39-letniego obywatela Niemiec. Był on poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Niemieccy funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może się ukrywać na terenie naszego kraju. Ich podejrzenia potwierdzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy ustalili, że podejrzany mieszka z żoną i dzieckiem pod Lesznem.

18 grudnia samodzielny pododdział antyterrorystyczny policji z Poznania zatrzymał mężczyznę. Zdecydowane działanie było ogromnym zaskoczeniem dla 39-latka. Został obezwładniony i przewieziony do jednostki policji – informuje mł. asp. Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Mężczyzna zostanie przekazany niemieckim policjantom. Teraz grozi mu wieloletnia odsiadka. Przestępca w 2015 roku brał udział w napadzie z bronią i uprowadzeniu dla okupu na terenie Niemiec. Wcześniej był już notowany: skazano go m.in. za uprawę i handel narkotykami.

Odpowiedzialni za zatrzymanie mężczyzny „łowcy głów” z Poznania to elitarna jednostka polskiej policji. To oni wyśledzili i ujęli, m.in. Kajetana P. (poszukiwanego za brutalne morderstwo) czy Arkadiusza Ł. ps. „Hoss” (twórcy metody „na wnuczka”). W ciągu prawie 15 lat swojego istnienia grupa zatrzymała już ponad 500 groźnych bandytów. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*