Mają energię i radość, którą przekazują innym

Podczas Gminnego Dnia Seniora można było posłuchać utworów w wykonaniu zespołu śpiewaczego „MELODIA” z gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku
Podczas Gminnego Dnia Seniora można było posłuchać utworów w wykonaniu zespołu śpiewaczego „MELODIA” z gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku. fot. Natalia Kurpisz

W czwartkowe popołudnie w Dziennym Domu „Senior Plus” w Gostyniu odbył się Gminny Dzień Seniora. Ponadto była to okazja, aby w ramach drzwi otwartych zobaczyć, w jaki sposób funkcjonuje placówka.

Seniorzy już od kilku dni przygotowywali się do tego wydarzenia. Było bardzo wesoło, kolorowo i gościnnie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się politycy i samorządowcy, wśród nich m.in. Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia oraz Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza Gostynia.

Seniorzy zaprezentowali się m.in. w występie słowno-muzyczno-tanecznym ,,Kolorowa jesień życia”. Ponadto rozegrano minisenioriadę, czyli rozgrywki sportowe z nagrodami oraz miniturniej w bule.

Wystąpił także zespół śpiewaczy MELODIA z Uniwersytetu III Wieku w Gostyniu. Były też porady ekspertów – specjalistów. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert energetycznego duetu PiaVioli w znanych i ciągle żywych przebojach wielu pokoleń.

Natalia Kurpisz