Mają lekarzy najlepszych z najlepszych

Fot. Archiwum

Wywiad z z prof. Pawłem Buszmanem, prezesem spółki American Heart of Poland, do której należy sieć 30 ośrodków kardiologii inwazyjnej.

Po co Lesznu drugi szpital? Czemu spółka Nafis, wchodząca w skład Grupy American Heart of Poland (AHP), chce konkurować z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w wykonywaniu zabiegów kardiologicznych?
Właściwie to sytuacja jest odwrotna. To szpital chce z nami konkurować, starając się pozyskać kontrakt z NFZ, który przez dziesięć lat, z powodzeniem i z ogromną korzyścią dla pacjentów, spółka Nafis realizuje w Lesznie. Szpital wojewódzki na dziś nie ma wykwalifikowanej kadry do wykonywania zabiegów kardiologicznych, my natomiast mamy bardzo doświadczone specjalistyczne zespoły z profilem uniwersyteckim. To ludzie najlepsi z najlepszych, dodatkowo od początku działalności wspierający publiczny szpital kadrowo.

Jakie zabiegi wykonywane są w Lesznie w ośrodku kardiologii inwazyjnej?
Od 2007 r. ośrodek pełni 24-godzinny dyżur hemodynamiczny. Tu trafiają przede wszystkim pacjenci z ostrymi zespołami wieńcowymi, czyli najczęściej z zawałami serca. Dzięki wprowadzeniu w Polsce sieci tego typu ośrodków, prowadzących diagnostykę i terapię z zakresu kardiologii inwazyjnej, czyli koronarografii i koronaroplastyki, Polska stawiana jest w Europie za wzór nowoczesnego i skutecznego wczesnego leczenia zawałów. To jedyne jasne światło w ciemnym tunelu polskiej medycyny, tylko w tym aspekcie polski system ochrony zdrowia ma czym pochwalić się w Europie. Ponadto wykonujemy zabiegi implantacji urządzeń niskiej i wysokiej energetyki do stymulacji serca m.in. u chorych z ciężką niewydolnością serca.

Dlaczego spółka Nafis buduje szpital w Lesznie? Chce jeszcze bardziej zwiększyć przychody z działalności kardiologicznej, rozszerzając wart dziś rocznie 18-20 mln zł kontrakt? To bardzo łakomy kąsek dla każdej firmy medycznej.

W siedzibie WSZ w Lesznie, gdzie Nafis wynajmuje pomieszczenia, jest za mało miejsca na szerszy zakres usług. Spółka zdecydowała się więc na budowę nowoczesnego ośrodka, bo chce tam prowadzić dodatkową działalność, głównie z zakresu rehabilitacji, tak aby nadal uzupełniać usługi, które oferuje szpital, a nie z nim konkurować.

ram

Cały artykuł w 15. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

2 KOMENTARZE

  1. pozary sa wzniecane Z P R E M E D Y T A C J A . Robia to aby wymusiec na NOWYM POLSKIM RZEADZIE i PREZYDENCIE o do ta cje. BEDZIE SIE TO POWATARZAC CORAZ CZESCIEJ TAKZE PRZY SMIECIACH ; KTORA POCZATKOWO BYLA W WORKACH A TERAZ takich co ja mobilizuje sie aby te sporadyczne smieci wywozic samemu pomimo ze place i dostaje worki do pinktow, ktore sa POMYSLANE po to aby pozniej wiekoszosc mieszkancow dowozila smieci BO INACZEJ BEDA PODWyZKI Z na 9,10,11,12,13. Tak samo bedzie za lekarza,audiowizualne i inne mozliwosci kopania w zadek PLATNIKA podatkow. Te sc**** komusze chca wykonczyc demokratyctnie wybranego Prezydenta RP i rzad . Dlatego musimy wyczyscic ta stajnie AUGIASZA z tych zlodzieji i oszustow Leszna , Rawicza, Wolsztyna, Kosciana, Lipna, Wloszakowic, Wijewa, Rydzyny, i innych “postawionych” niby wybranych przez poprzedni nie-rzad tuska! LUDZISKA dosyc jest trucizny na ulicy w powietrzu w wodzie a o jedzeniu nie wspomninajac. Jesli bedziecie trzymac diete w mysl zasady , ze ” Lepiej poscic niz chorowac ” i nie jadac polskiego jakiegokolwiek miesa i podrobow. Dosy chemi w spozywanych chlebach , nabialach i sokach pitnych wlaczajac w to wode smakowa zabarwiana. Jesli palicie papierosy , pijecie alkohol typu piwo , wodka czy uzywki redbule i inne dopalacze albo maryske i inne swinstwa jestescie sami sobie winni i zychajcie jesli taka wasza wola jest. Pan Buszman niech buszuje sobie w buszu np. w Rwandzie albo Zairze nasz szpital i kardiochirurgie pozostawi w spokoju bo widac po jego SZNUPIE ze to drugi nabieracz jak Pawlak z PSL, podpisujacy kontrakt na GAZ dla Polski na 30 lat w cenie dwa razy wyzszej niz na swiatowym rynku jest wykorzeystujac paraliz POLAKOW po smolemskim zamachu aby dobic utargu. Polacy sa w wiekszosci targowiczanie , dzis narodem z RESZTEK ze zlodziejskimi GENAMI w wiekszosci , kradnacymi co sie da, co do wody nie ucieka i sie samolotow nie czepia.Nam trzeba to ***** wysprzatac , ktore resortowe zlodzieje poprzedniego systemu zasialo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*