Małe motocykle i duże emocje

W leszczyńskim Pitbike51 jeżdżą dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni (na zdj. Małgorzata Pieprzyk). Fot. Anna Machowska
W leszczyńskim Pitbike51 jeżdżą dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni (na zdj. Małgorzata Pieprzyk). Fot. Anna Machowska

Pasjonaci pit bike, czyli małych motocykli o dużej mocy, którzy zrzeszeni są w leszczyńskim Pitbike51, regularnie spotykają się na torze. Właściwe treningi rozpoczną w marcu, ale już teraz, korzystając z pięknej pogody, dosiadają swoich dwóch kółek. Przekonują, że to dla nich przede wszystkim fantastyczna forma relaksu i potrzebna w życiu dawka adrenaliny.

Stowarzyszenie Pitbike51 istnieje w Lesznie od półtora roku. Swoich sił próbują w nim zarówno dzieci od czwartego roku życia, jak i dorośli. Wśród motocrossowców są: kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy. Przede wszystkim są to mieszkańcy Leszna oraz okolicznych powiatów. Ludzie różnych profesji, w tym żużlowcy.

Fantastyczna zabawa i doskonały sposób na odciągnięcie dzieci od telefonów – mówi Małgorzata Pieprzyk z Leszna, która trenuje wspólnie z córką i synem.

Pit bike to bardzo bezpieczne motocykle. Wpływa na to przede wszystkim ich lekka konstrukcja i możliwość regulacji ograniczenia prędkości, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Dużym atutem jest też fakt, że kupno własnego motocykla to stosunkowo niewielki wydatek – mówi Jakub Majchrzak, założyciel i szef stowarzyszenia Pitbike51, który odniósł wiele sukcesów w motocrossie.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na profil Pitbike51 na facebooku.

Anna Machowska