Brak dobrej woli ze strony prezesa Akwawitu był głównym powodem zamiaru wstrzymania kursów autobusu dowożącego dzieci do Młodzieżowego Centrum Sportu. W ostatniej chwili magistrat dołożył klubowi pływackiemu „Astromal-Akwawit” brakujące pieniądze.

Śródki finansowe, które Urząd Miasta przekazuje na nasze stowarzyszenie są „znakowane”, oznacza to, że przyznane są na ściśle określone cele. Dlatego nie możemy nimi dysponować według własnego uznania – mówi Marek Grelewicz, wiceprezes zarządu Klubu Pływackiego „Astromal- Akwawit” w Lesznie. – W tym roku, Urząd Miasta przyznał nam 105 tys. zł dotacji. Z tej kwoty na dowóz dzieci do MCS-u zaplanowano 67 tys. zł. Pozostała część dotacji jest przeznaczona na działalność szkoleniową naszych członków. A 6 tys. zł jest zaplanowane na opłacenie księgowej.

Termin wstrzymania dowozu dzieci na zajęcia w Młodzieżowym Centrum Sportu nie jest przypadkowy. W czerwcu mniej dzieci uczestniczy w zajęciach z pływania. Swoją absencję dzieci tłumaczą zbliżającym się końcem roku szkolnego, lub okresem pierwszych komunii.

Staraliśmy się jak najmniej przeszkodzić w procesie nauczania, bo jesteśmy nim bardzo zainteresowani. Sami tworzyliśmy MCS i w wychowankach upatrujemy przyszłych członków naszego klubu – tłumaczy Marek Grelewicz.

Wcześniej, bo w już styczniu problem niedostatecznej liczby środków, z których opłacany jest dowóz dzieci na zajęcia był awizowany prezesowi Akwawitu. Zarząd stowarzyszenia klubu „Akwawit-Astromal” poprosił o wspólne zastanowienie się nad rozwiązaniem problemu dowozu dzieci. Niestety, z rozmów nic nie wyniknęło.

W kwietniu Centrum Konferencji i Rekreacji „Akwawit” wysłało do rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach MCS pismo, wskazujące że o „ (…) niemiłej zmianie zostało poinformowane w trakcie trwania roku szkolnego 2015/16 (…) ”. CKiR „Akwawit” oczekuje, że od września klub „Astromal-Akwawit” i Urząd Miasta zapewnią dzieciom dojazdy na basen.

O miesięcznym wstrzymaniu dowozu dzieci informowaliśmy już wcześniej – przypomina trener Grelewicz.

Środki finansowe przekazywane klubowi pływackiemu „Astromal- Akwawit” asygnowane na opłacenie autobusu dowożącego dzieci z klas I-III są niewystarczające. Dwa lata temu, na ten cel zapisano 75 tys. zł, to prawie o tysiąc mniej niż wydano. Rok temu na dowóz dzieci do MCS zaplanowano 70 tys. zł, a wydano ponad 76 tys. 200 zł. ds

Cały artykuł w 22. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*