Marek Kraśny został drugim zastępcą burmistrza Wschowy

Marek Kraśny ma dwudziestoletnie doświadczenie samorządowe. Działał w samorządzie gminnym i powiatowym. Fot. UMIG we Wschowie

Od 2 maja br. rolę drugiego zastępcy burmistrza Wschowy pełni Marek Kraśny. To doświadczony samorządowiec. Był radnym Rady Powiatu Wschowskiego oraz Rady Miejskiej we Wschowie.

– Zgodnie z regulaminem organizacyjnym urzędu II zastępca będzie odpowiadał za pracę biura inwestycji i infrastruktury oraz biuro gospodarki przestrzennej i nieruchomości – informuje Aleksander Ziemek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie.

Marek Kraśny posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej, a ostatnie trzynaście lat prowadził prywatne przedsiębiorstwo.

Marek Kraśny jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie wycen nieruchomości. Był radnym Rady Powiatu Wschowskiego oraz Rady Miejskiej we Wschowie. Za rządów Krzysztofa Grabki pełnił funkcję wiceburmistrza, ale ze stanowiska został odwołany w 2006 roku w związku z zarzutem dotyczącym nieprawidłowości związanych z wydawaniem decyzji na wycinkę drzew pod linią wysokiego napięcia.

Po latach sądowej batalii w 2013 r. wygrał proces i został oczyszczony z wszelkich zarzutów. Jako samorządowiec zawsze cieszył się poważaniem i wykazywał się merytoryczną wiedzą.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*