Maria i Szymon wśród Lubuskich Talentów

Stypendiami wyróżniono około 100 uczniów. fot. arch. UMiG Wschowa
Stypendiami wyróżniono około 100 uczniów. fot. arch. UMiG Wschowa

Maria Ziemek i Szymon Korzan ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie odebrali z rąk Elżbiety Polak, lubuskiej marszałek, stypendia dla najzdolniejszych uczniów – Lubuskie Talenty. Warto podkreślić, że to jedyni stypendyści z powiatu wschowskiego. Tym bardziej należą im się wielkie brawa.

Uczniowie z SP 2 znaleźli się w gronie setki wyróżnionych uczniów ze szkół podstawowych województwa lubuskiego.

Maria Ziemek jest ubiegłoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Jej zainteresowania to również język angielski, historia, chemia i biologia. Natomiast Szymon Korzan jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Jego pasją są przedmioty ścisłe.

Młodzi ludzie swój sukces zawdzięczają nie tylko zdolnościom, ale przede wszystkim ciężkiej pracy. Wielkie brawa należą się także nauczycielom, którzy potrafili zainteresować Marię i Szymona poszczególnymi przedmiotami, co przerodziło się w pasję do zgłębiania wiedzy.

Gala wręczenia stypendiów odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej. Stypendium dla uczniów szkół podstawowych wynosi 600 zł miesięcznie, i jest wypłacane od września 2019 do czerwca 2020.

Jak deklarują młodzi stypendyści, pieniądze zostaną przeznaczone na książki, kursy, dodatkowe zajęcia i sprzęt potrzebny do realizacji naukowych marzeń.

Karolina Bodzińska