Matematyka królowała w ratuszu

W leszczyńskim ratuszu odbyło się podsumowanie trzynastej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 w Lesznie. W konkursie wystartowało ponad czterystu uczniów. Najlepszych nagrodzono.

W kategorii uczniów klas I – III wygrała Matylda Piotrowska ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce zajęła Gabriela Szafrańska z SP nr 13, na trzecim znaleźli się ex aequo: Jan Filipiak z SP nr 5, Kamil Lichaj z SP nr 13 i Marcin Meissner z SP nr 10.

Wśród czwartoklasistów zwyciężył  Franciszek Misiewicz z trzynastki, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Lokś z dwunastki, a na trzecim Weronika Wąsiak z SP nr 9.

Wśród piątoklasistów niepokonany okazał się Jan Flieger z SP nr 12, drugie miejsce zajęła Martyna Pożegowiak z SP nr 12, trzecie Kacper Konieczny, również uczeń dwunastki.

Na podium wśród szóstoklasistów stanęli: I miejsce Mateusz Osak, II miejsce Jakub Gajkowski, III Kajetan Marszałek. Wszyscy są uczniami SP nr 12.

Wśród siódmoklasistów prym wiodła Helena Wojciechowska z SP nr 3, a drugie i trzecie miejsce zajęli jej szkolni koledzy: Aleksandra Staducka i Barbara Gabała. Organizatorzy dziękowali nie tylko uczniom za liczny udział i fantastyczne wyniki, ale także nauczycielom  i rodzicom, za czas poświęcony młodzieży i zarażanie ich miłością do królowej nauk. Kab/ fot kab

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*