Jaka matka, taka córka. Są pasje, które łączą pokolenia

Zofia Ostrowska (z lewej) z córką Anną podczas wspólnej górskiej wyprawy Fot. arch

Tradycyjnie 26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Dzień wyjątkowy, jak wyjątkowa jest rola matki. Będą życzenia i uściski, kwiaty, wspólnie wypita kawa, rozmowy. Naszym bohaterkom na pewno nie zabraknie tematów, gdyż łączą je pasje, które wspólnie pielęgnują.

W domu Elżbiety Turbańskiej z Chojna w gminie Pakosław muzyka zawsze była ważnych zajęciem.

Ojciec należał do chóru, mama też lubiła śpiewać. W domu, przy podwieczorku, do dziś nucimy sobie różne melodie. Jeśli jest ku temu okazja, śpiewamy na cześć solenizanta – zdradza pani Elżbieta, która od lat prowadzi zespół folklorystyczny Chojnioki, a wraz z mężem, córką Kamilą i wnuczkami śpiewa w chórze parafialnym Czestram w Golejewku.

Jej mąż Jan muzykowanie również ma we krwi. Potwierdzi to chyba każdy, kto choć raz słyszał go grającego na dudach. Nic dziwnego, że ich córki: Justynę i Kamilę od najmłodszych lat ciągnęło w stronę takich klimatów. Justyna Gościniak przeprowadziła się do Leszna, gdzie czas dzieliła pomiędzy dom, wychowanie dzieci i pracę. Na pielęgnowanie muzycznych pasji nie pozostawało wiele czasu. Gdy dzieci dorosły, postanowiła, że znów będzie więcej śpiewać. Należy do chóru parafii pod wezwaniem św. Krzyża w Lesznie.

W każdą środę spotykamy się na próbach. Jest to moment, gdy mogę przenieść się do zupełnie innego wymiaru. Muzyka daje mi ukojenie i pozwala oderwać się od codziennych trosk – przyznaje Justyna Gościniak.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 20 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*