Co za mecz i emocje. BC Obra przegrała punktem z liderem

Co to był za mecz. Emocjami można byłoby obdzielić kilka spotkań. W sobotnim spotkaniu koszykarzy II ligi, grupa A zespół BC Obry Kościan uległ po dogrywce liderowi z Pelplina 79:80.

Sytuacja w tym meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Już pierwsze 10 minut spotkania zakończone remisem (21:21) zwiastowały ogromne emocje. Kibice na pewno nie byli zawiedzeni, bo nikt nie odpuszczał i każdy chciał sprawić kibicom miły prezent pod choinkę.

Obra w ostatniej akcji I połowy odskoczyła na 5 punktów po ,,trójce” Kabata (39:34). Fani Obry zacierali ręce na drugą część spotkania i nie zawiedli się, bo ta przyniosła dalsze emocje. Po akcji 2+1 Majchrzaka miejscowi odskoczyli na 8 punktów, ale szybko zrobiło się po 44, gdy zza łuku trafił Chudy.

Ta kwarta należała do gości, głównie za sprawą wspomnianego Chudego i ogranego na parkietach ekstraklasy Sarzało. Kościaniacy tracili po 30 minutach 8 punktów (50:58) i byli w dość trudnej sytuacji.

Nie poddali się. Odrobili straty. W 37 minucie po rzucie Stankowskiego wrócili do gry (63:62). Na 67 sekund przed końcem Sroczyński ponownie wyprowadził Obrę na prowadzenie (70:68), ale goście za sprawą Sarzało na 5 sekund przed końcem doprowadzili do remisu. Za trzy punkty próbował jeszcze trafić Kabat, ale bez powodzenia i mieliśmy dogrywkę.

W niej tylko na początku prowadziła Obra. Po rzucie Ciążkowskiego (74:73). Jeszcze na 60 sekund przed końcem gospodarze tracili 2 punkty po kolejnym rzucie popularnego ,,Ciąży” (76:78). W odpowiedzi trafił Szymański (76:80). Miejscowi jeszcze próbowali odwrócić losy meczu, bo na 29 sekund przed końcem za trzy punkty trafił Sroczyński (79:80). Potem ani jedni, ani drudzy nie trafili i wynik nie uległ zmianie. Dwa punkty po dramatycznym spotkaniu pojechały więc na północ Polski.

BC Obra Kościan – Decka Pelplin 79:80 (21:21, 18:13, 11:24, 20:12, d.9:10)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kabat 17 (1×3), Sroczyński 16 (2×3), Majchrzak 14 (10 zb), Ciążkowski 9, Stankowski 8 (7 as.), M.Kaczmarek 6, Kiszka 5 (1×3), Rybakowski 4 (1×3).

Najwięcej dla Decki: Chudy 29 (6×3), Sarzało 22 (5×3), Szymański 13 (1×3), Sikora 11. (andre/fot.archiwum).