5-1 to bilans koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Leszno. Także jedno spotkanie przegrał zespół GKS Tychy (bilans 4-1). To te dwie drużyny spotkają się w 7 kolejce spotkań I ligi i jest to bez wątpienia mecz kolejki.

Tyszanie przegrali raz. Niespodziewanie wysoko w Kołobrzegu ekipie ze Śląska poprzeczkę zawiesiła Energa Kotwica. Leszczynianie przegrali z kolei w Poznaniu z Biofarmem Basket, z którym u siebie mocno męczyli się Tyszanie, choć ten pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Liga jest ciężka i wymagająca. Leszczynianie po błyskotliwym starcie ostatnio mają jakby trudniej, o czym przekonali się kibice którzy przyszli do Trapezu i dopingowali swój zespół w spotkaniu z SKK Siedlce. Rywal wzniósł się na wyżyny umiejętności i przegrał dopiero po dogrywce. To pokazuje, że nie można absolutnie nikogo lekceważyć.

GKS Tychy jest jednym z faworytów ligi i nie ulega wątpliwości, że będzie to najtrudniejszy test w dotychczasowych spotkaniach o stawkę dla podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego.

  • To bardzo mocna drużyna, mająca w składzie graczy, którzy występowali w ekstraklasie. Musimy ograniczyć poczynania Filipa Małgorzaciaka, Norberta Kulona oraz Marcina Kowalewskiego. Ta trójka ma moc w ofensywie – chwali rywala Łukasz Grudniewski.

Trudno nam wskazać faworyta tego spotkania. Szanse wydają się być bardzo wyrównane, choć my wierzymy, że hit kolejki zakończy się triumfem gości z Wielkopolski. Trzymajmy kciuki! Początek sobotniego meczu w Tychach o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*