Medalowe kręglarskie żniwa Polonii

Przez dwa dni Leszno było stolicą polskiego kręglarstwa. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w tandemach i sprintach. Po cztery medale sięgnęli gospodarze, zawodnicy i zawodniczki Polonii 1912 Leszno.

W tandemach na najwyższym stopniu podium stanęli: Anna Chwastyniak z Mikołajem Konopką. Z kolei najniższy stopień podium w tej konkurencji zajęli: Monika Leciejewska z Michałem Szulcem. Tuż za podium znalazł się Włodzimierz Dutkiewicz ze Startu Gostyń, który tworzył tandem z Barbarą Gandecką.

W niedzielę odbyły się sprinty i tutaj także Polonia wywalczyła dwa krążki. Ten złoty wywalczyła Anna Chwastyniak, dla której było to już drugie złoto w imprezie. W finale leszczynianka pokonała Izabelę Torkę z Alfy Vector. Blisko brązowego medalu była Joanna Lajtke, która przegrała jednak pojedynek o 3 miejsce, ulegając Mai Olszewskiej z Dębinek Gdańsk.

W sprintach panów brązowy medal padł łupem Michała Szulca. Dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Alfy Vector: Jarosław Bonk oraz Tomasz Masłowski. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*