Memoriał im. Edwarda Jancarza bez mistrzów Polski…

Kilkanaście dni temu poznaliśmy szczegółowe plany przedsezonowych startów żużlowców Fogo Unii Leszno. Będzie ich sporo. Żużlowców mistrza Polski zabraknie jednak w prestiżowej imprezie w Gorzowie…

28 marca odbędzie się tam Memoriał im. Edwarda Jancarza. Organizatorzy imprezy postanowili jednak nie zapraszać na zawody zawodników z Leszna. Powód? Byki już na początku sezonu zawitają na gorzowski obiekt, by rozegrać mecz o punkty w PGE Ekstralidze. Decyzja o nie zapraszaniu leszczynian na ten turniej specjalnie nas nie dziwi, choć z duchem fair play nie ma to nic wspólnego. To jednak nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek w Polsce.

Jasnym jest, że Stal nie chce się odkryć przed groźnym rywalem, tym bardziej, że wiele przed sezonem mówi się o tym, że owal stadionu Edwarda Jancarza ma być przygotowywany inaczej niż do tej pory. Jak te zmiany wpłyną na widowiska w grodzie nad Wartą okaże się w trakcie sezonu. Być może akurat wpłyną pozytywnie na mistrzów Polski, dla których nawierzchnia tego toru zwykle była większą lub mniejszą zagadką. Przed rokiem zespół Piotra Barona przegrał jedyny mecz w sezonie właśnie na stadionie Zmarzlika i spółki. Dodajmy, że tego samego dnia Byki i tak nie będą próżnować, bo wezmą udział w Super Meczu w Bydgoszczy. (andre/fot.andre).