Miały być przeprosiny, będzie sądowy proces pomiędzy radnymi PL18

Aleksandra Petrus-Schmidt (trzecia z lewej) zamierza podać do sądu Piotra Więckowiaka (pierwszy z lewej). Fot. Dariusz Staniszewski

Aleksandra Petrus-Schmidt, zapowiedziała złożenie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi Więckowiakowi (radni PL18). Poszło o wypowiedzi radnego, wktórych zarzucał kłamstwo samorządowcom broniącym przebudowy ulicy Święciechowskiej.

Przypomnijmy, że do planu inwestycji drogowych na 2019 r. wpisano gruntowny remont ulicy Święciechowskiej (etapowany na lata). Jednak Sławomir Mocek (PL18) zgłosił do projektu budżetu miasta poprawkę, aby 3 miliony dedykowane na remont ulicy, przeznaczyć na promocję miasta przez sport.

Zaprotestowała trójka radnych z Zatorza: Aleksandra Petrus-Schmidt z PL 18, Bernardyna Kaźmierczak z SLD i Kazimierz Jęcz z PiS, domagając się rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. W sesji budżetowej uczestniczyła grupa niezadowolonych mieszkańców Zatorza. Ostatecznie prezydent Łukasz Borowiak zgłosił autopoprawkę do budżetu i na remont kluczowej ulicy Zatorza w 2019 r. przeznaczono 1,5 mln zł. Propozycja spotkała się z aprobatą radnych i mieszkańców dzielnicy.

Dyskusję zaognił radny Piotr Więckowiak, który koleżankom i koledze zarzucił kłmstwa.

– Podnoszone przez was argumenty mijają się z prawdą. Uprawiając politykę populizmu pełnego niedomówień, próbujecie zbudować swoją pozycję polityczną, co jest haniebne i nieuczciwe wobec mieszkańców – napisał Facebooku.

– Radny oskarżył nas o to, że dopuściliśmy się kłamstwa i wprowadziliśmy mieszkańców w błąd. Na swoje nazwisko pracowałam bardzo wiele lat. Nie mogę bez odpowiedzi pozostawić takiej sytuacji – przekonuje A.Petrus-Schmidt.

P. Więckowiak nie zamierza przeprosić, tłumacząc, że wpis było ceną zachowania radnych. Z kolei A. Petrus-Schmidt podtrzymuje swoją zapowiedź złożenia prywatnego aktu oskarżeni. Prawdopodobnie radni z jednego klubu spotkają się na sądowej sali.

Dariusz Staniszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*