Michał Długosz w bramce GI Malepszy Futsal Leszno

GI Malepszy Futsal Leszno ma drugiego bramkarza. Umowę z leszczyńską drużyną parafował doświadczony, 38-letni Michał Długosz.

To zawodnik, który ma za sobą kilka ładnych lat gry w Futsal Ekstraklasie. Rozpoczynał od gry w TPH Polkowice (2009-2011). Potem przeszedł do Głogowa, gdzie w dwa sezony awansował od II ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od sezonu 2013 do 2017 strzegł bramki Euromastera Chrobrego Głogów w Futsal Ekstraklasie. Ostatnio grał na trawie w IV-ligowej Sparcie Kożuchów. To między innymi dzięki dobrej postawie goalkipera Sparta utrzymała się w lidze.

Do powrotu do piłki halowej przekonał go fakt, że będzie mógł znów pracować pod wodzą Tomasza Trznadela i ponownie spotka kilku kolegów z byłego klubu z Głogowa. Nie bez znaczenia jest też miejsce, gdzie będzie grał. Długosz studiował przez 3 lata na PWSZ Leszno na kierunku wychowanie fizyczne. Dodajmy, że Długosz jest drugim i prawdopodobnie nie ostatnim bramkarzem beniaminka Futsal Ekstraklasy. Już na początku okresu transferowego umowę przedłużył Bartosz Wojtyniak. (andre/fot.futsalleszno).