Michał Jodłowski nowym nabytkiem Timeout Polonii

Na kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego I-ligowa Timeout Polonia 1912 Leszno pozyskała drugiego gracza. Po rzucającym Dawidzie Sączewskim drużynę wzmacnia wysoki gracz – Michał Jodłowski.

21-letni Jodłowski, mierzący 208 cm nominalnie jest środkowym, ale może też występować na pozycji silnego skrzydłowego. To wychowanek Śląska Wrocław. Ostatnio pojawiał się sporadycznie w składzie pierwszej drużyny Śląska. W trzech meczach spędził na parkiecie łącznie 9 minut, rzucając 5 punktów. W sezonie 2018/2019 pauzował, wskutek poważnej kontuzji (zerwane więzadła).

Jodłowski miał całkiem niezły sezon, kiedy grał w Zetkamie Doral Nysa Kłodzko (pod wodzą trenera Hyżego). W I lidze, w sezonie 2017/2018 zdobył 224 punkty w 34 meczach, co dawało średni 6,6 pkt/mecz. Ponadto zawodnik zbierał niemal 5 piłek w meczu. Po wdrożeniu do zespołu może być przydatny, szczególnie, jeśli chodzi o zbiórki. Dodajmy, że po dojściu Jodłowskiego zespół prawdopodobnie opuści Filip Pruefer.

Przypomnijmy, że najbliższe, niezwykle istotne spotkanie w I lidze leszczynianie rozegrają już w najbliższą sobotę we wspomnianym Kłodzku. Zapowiada się więc mecz z podtekstami. (andre/fot.andre).